بازدید پیمانکاران صنایع ریلی استان مرکزی و برگزاری نشست b2b با مدیر عامل مدیران ارشد شرکت لکوموتیو مپنا

گزارش بازدید از شرکت مهندسی و ساخت مپنا لوکوموتیو

تاریخ:  ۲۸ آذر ۹۷

پیرو هماهنگی های انجام شده توسط شرکت رهنمون صنعت شیده با مدیریت آقای دکتر رحمت نژاد و با حمایت شرکت شهرک های صنعتی استان ، تور بازدید از شرکت مپنا لوکوموتیو به صورت اختصاصی برای صنایع ریلی در روز یکشنبه تاریخ ۹۷/۹/۲۸ برنامه ریزی گردید.

علاوه بر بازدید، سایر موضوعات مورد توجه دفتر SPX نظیر برگزاری جلسه B2B بمنظور معرفی توانمندی های واحد‌های ریلی,  هماهنگی و تعامل در مورد مطالعات بهینه کاوی و تشکیل کنسرسیوم برای ساخت قطعات مورد نیاز که کتباً به آقای دکتر رحمت نژاد ارائه تا به شرکت مپنا لوکوموتیو ارسال نمایند.

 لذا توسط دفتر SPX  از مدیران اکثر شرکت های ریلی استان درخواست شد تا شخصاً در این تور و بخصوص مذاکره حضور یابند.که اکثراً به دلیل بازدید های قبلی که از مپنا لوکوموتیو داشتند و یا وجود مشغله کاری، در این برنامه شرکت ننمودند.

 خلاصه اقدامات انجام شده به قرار زیر می باشد:

ا- اطلاع رسانی از دفتر SPX به کلیه شرکت‌های ریلی عضو و ترغیب و تشویق آنها به حضور در این تور به خصوص با توجه به پیش بینی مذاکره با مدیریت شرکت مپنا لوکوموتیو و نهایتاً ثبت نام از متقاضیان.

۲- تأکید و یادآوری به کلیه افراد متقاضی بازدید در خصوص به همراه داشتن کارت ویزیت،کاتالوگ و رزومه شرکت.

   اعلام نهایی اسامی و مشخصات شرکت کنندگان در تور به شرکت مپنا لوکوموتیو تا سقف ۲۸ نفر توسط شرکت رهنمون صنعت شیده.

نهایتاً ۲۷ نفر (شامل ۲۴ نفر از اراک و سه نفر از تهران) از جمله اینجانب و همکاران دفتر SPX (آقای خلفی و خانم مسعودی) و آقایان رحمت نژاد، محتشم زاده، حبیب اللهی، فیروزی به همراه نمایندگان سایر شرکت‌های ریلی و شرکت های ماشین سازی (دکتر عظیمی) و پتروشیمی اراک (مهندس مجید فردنیا) ساعت شش و نیم صبح از اراک عازم شرکت مذکور واقع در شهرستان کرج شدیم.

بمحض ورود گروه به شرکت مپنا لوکوموتیو، جلسه ای در محل سالن اجتماعات با حضور آقای دکتر قماشی مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره مپنا لوکوموتیو، آقای مهندس بنی جمالی قائم مقام مدیرعامل و چند نفر از معاونین و مدیران شرکت برگزار گردید و مدیر روابط عمومی شرکت با استفاده از فیلم تخصصی، توضیحات مشروحی در خصوص معرفی شرکت، انواع محصولات آن و برخی از مهمترین پروژه هایی که تاکنون با شرکت های مترو و سایر مشتریان و کارفرمایان خود داشتند ارائه نمودند. ضمناً به سوالات برخی از حاضران در جلسه پاسخ دادند.

آقای قماشی ضمن خیر مقدم به اعضای گروه، از حضور آنها در شرکت مپنا لوکوموتیو به عنوان یکی از بزرگ‌ترین صنایع ریلی کشور تشکر نمودند. ایشان به روند رشد مپنا لوکوموتیو اشاره نمودند که در ابتدا ۱۶ درصد از قطعات لوکوموتیو ساخت داخل بود ولی در لوکوموتیو MAP24  این عدد به  ۶۰ درصد قطعات ساخت داخل رسیدند. در حال حاضر لوکوموتیو MAP24 با یک ساختار جدید و فقط موتور GM ، ترمز جدید ساخته می شود.

 آقای دکتر قماشی (که مسئولیت انجمن ریلی کشور را نیز بر عهده دارند) تمایل نشان دادند جهت بالا بردن میزان ساخت داخل قطعات لوکوموتیو، با مجموعه SPX و انجمن ریلی تعامل نمایند حتی اشاره نمودند که نمایشگاهی در شرکت ایجاد شده که قطعاتی که بیشترین مصرف را دارند و ساخت خارج بوده و وارداتی میباشند را به نمایش گذاشتند تا تولید کنندگان داخلی بتوانند این قطعات را شناسایی و جهت ساخت و یا تأمین آنها بررسی و آمادگی خود را اعلام کنند.

 ایشان با توجه به جلساتی که با شرکت های واگن پارس، پلور سبز، ایریکو و واگن سازی تهران داشتند اظهار داشتند همواره پیشنهاد تشکیل انجمن جهت ساخت واگن های باری و مسافری و لوکوموتیو را مطرح نمودند تا بتوان جلوی واردات این اقلام را گرفت.

 در ادامه آقای دکتر رحمت نژاد ضمن تشکر از  همکاری بعمل آمده و برگزاری این جلسه، آقای مهندس محتشم زاده و اینجانب را بعنوان عامل SPX استان معرفی نمودند،

  سپس آقای محتشم زاده توضیحات مختصری در مورد معرفی پروژه SPX و اعضای حاضر در این گروه که اکثراً از واحدهای ریلی استان مرکزی می باشند ارائه نمودند.

  در ادامه اینجانب به معرفی اهداف پروژه SPX و مراحلی که در دست اقدام بوده و یا در آینده نزدیک انجام خواهد شد، پرداختم همزمان آقای خلفی پک های شامل فولدر، بروشور SPX و کارت ویزیت اینجانب را به مدیرعامل و سایر همکاران ایشان ارائه نمودند.

  در طی صرف نهار موضوعات جهت بحث و گفتگو با آقای مدیر عامل مطرح گردید که برخی از اعضای گروه در آن شرکت نمودند از جمله:

  - آقای قماشی از پروژه SPX مخصوصاً موضوع ایجاد بانک اطلاعاتی بسیار استقبال کرده و در پاسخ به درخواست اینجانب و آقای مهندس محتشم زاده پیشنهاد نمودند در یک جلسه ای با حضور ایریکو، پلور سبز و واگن سازی تهران بازدیدی از صنایع ریلی استان خواهند داشت تا این ارتباطات بهتر شکل بگیرد.

  - در حال حاضر ۲ هزار واگن مترو در دست انجام مناقصه می باشد.

 پس از صرف نهار و تشکر از آقای دکتر قماشی و مدیران حاضر در جلسه از ایشان جهت مذاکره و بازدید از صنایع ریلی اراک دعوت گردید و مقرر شد تفاهم نامه ای توسط دفتر SPX تنظیم و برای ایشان ارسال گردد.